Badania geologiczne gruntu – Legionowo

Pozyskanie wiedzy o parametrach i strukturze gruntu jeszcze przed rozpoczęciem planowanej inwestycji pozwala obniżyć jej koszty i zastosować optymalne rozwiązania z puntu widzenia stabilnej i bezpiecznej konstrukcji. CGG oferuje kompleksowe badania geologiczne oraz geotechniczne na terenie Legionowa i okolicznych miast. Swoją ofertę adresujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm oraz samorządów.

Wykonywane przez nas badania geologiczne oraz odwierty gruntu pozwalają na określenie podstawowych i szczegółowych warunków geotechnicznych posadowienia budynków mieszkalnych, przemysłowych oraz wielu innych obiektów i elementów infrastruktury. Zlecając te prace uprawnionym specjalistom z wieloletnim doświadczeniem, zyskujesz cenne z punktu widzenia inwestora informacje, które pozwolą na dopasowanie założeń projektu budowlanego do specyfiki gruntu znajdującego się w miejscu planowanej inwestycji.

 Badania geologiczne

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej zlecić badanie geologiczne. Odpowiedź brzmi – jeszcze przed zakupem działki. W ten sposób, jako przyszły właściciel nieruchomości, zyskujesz pewność odnośnie do warunków posadowienia obiektu, co jest szczególnie ważne zarówno przy projektowaniu budynków mieszkalnych, jak i inwestycji wielkopowierzchniowych. Wykonanie badania gruntu, oprócz tego, że pozwala bezbłędnie i precyzyjnie określić warunki geotechniczne projektowanej budowy, zapewnia szereg dodatkowych korzyści, takich jak:

  • pewność dostosowania projektu do warunków gruntowych,
  • oszczędność przy posadowieniu i fundamentowaniu budynku,
  • eliminacja przyszłych pęknięć murów, usterek i uszkodzeń,
  • ochrona przed ponoszeniem dodatkowych kosztów napraw i umocnień fundamentów,
  • zapobieganie ryzyku katastrofy budowlanej.

Odwierty geologiczne Legionowo

Badania gruntów i odwierty geologiczne, stanowią niewielki odsetek wartości ewentualnych kosztów napraw i modernizacji związanych z osiadaniem budynku, posadowionego na gruntach słabonośnych. Pozwalają uchronić budynek przed późniejszymi  pęknięciami ścian i elewacji oraz pozwalają uchronić przed zalewaniem czy podmakaniem popiwniczonych budynków.  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu badań geologicznych, a liczne projekty, w które jesteśmy zaangażowani na terenie całego kraju, są najlepszym dowodem światowego standardu, jaki gwarantujemy naszym klientom.

Chcesz zlecić badania lub odwierty geologiczne na terenie Legionowa? Postaw na doświadczenie i profesjonalizm i wybierz ofertę Centrum Geologii i Geotechniki!

Wybrane zdjęcia realizacji w Legionowie i okolicach:

badanie gruntu - odwierty - Legionowo
badanie geologiczne w Legionowie